Wnioski studentów o styp. ministra na rok 2020/2021

Na stronie głównej WUM w Informacjach dla studentów:  https://www.wum.edu.pl/node/13130 zamieszczony został link do strony Ministerstwa Zdrowia z informacją dot. warunków ubiegania się o stypendia ministra przez studentów w roku akademickim 2020/2021.

W związku z tym, że w ubiegłym roku wnioski, które wpłynęły z dziekanatów do naszego Biura,  w sporej części były albo niewłaściwie wypełnione przez studentów, albo na niewłaściwym druku i w pośpiechu wymagały poprawek, proszę o rzetelną weryfikację dokumentacji przekazanej do akceptacji JM Rektora.

Proszę także o sprawdzenie czy ubiegające się o rzeczone stypendium osoby spełniają warunki ubiegania się o to świadczenie:
- Student kształcący się równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymać stypendium tylko na jednym, wskazanym przez niego kierunku;
- Stypendium ministra przysługuje na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich, jednak nie dłużej niż przez okres 6 lat;

- Stypendium nie przysługuje studentowi:

• jeżeli od rozpoczęcia przez niego odbywania studiów upłynęło łącznie 6 lat,
  • posiadającemu tytuł zawodowy:
    - magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
    - licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.

Procedura składania wniosków o styp. ministra z załącznikami :

Zgodnie z ZR nr 115/2019 z dnia 23 września 2019 r.  w wymaganym terminie student zobowiązany jest do złożenia kompletu dokumentów do właściwego dziekanatu.

Na podstawie wzorów druków dostępnych w Wirtualnej Uczelni student pobiera i wypełnia dokumenty tj. : przygotowany wzór wniosku o styp. ministra na rok 2020/2021 w odniesieniu do WUM oraz druk oświadczenia. Następnie składa wnioski i niezbędne dokumenty w formie zgłoszenia w WU i dodaje tam opisane zgodnie z Zarządzeniem załączone dokumenty ( wnioski – wnioski stypendialne – nowy wniosek).

tj.:

1. – wniosek w formacie pdf
  2. - wniosek w formacie word
  3. - Załączniki pdf – przygotowane zgodnie z informacją poniżej (*
  4. - Oświadczenie pdf wg wzoru (**

(* Wraz z wnioskiem o przyznanie stypendium wymagane jest również dołączenie kopii dokumentów potwierdzających uzyskanie znaczących osiągnięć naukowych.

Powinien być to osobny plik PDF zawierający skany osiągnięć – z opisaniem, którego osiągnięcia dotyczy dany skan, np. „1c – skan stron publikacji X”.

W celu zmniejszenia objętości pliku PDF zawierającego ww. załączniki, należy stosować następujące zasady:

• w przypadku publikacji – wystarczą tylko strony zawierające imię i nazwisko autora albo imiona i nazwiska autorów, tytuł monografii naukowej lub artykułu naukowego, nazwę wydawnictwa, miejsce wydania, miesiąc i rok wydania, ISBN, eISBN, ISSN, eISSN, ISMN lub DOI, tj. pierwsze kilka stron zawierające opis książki/czasopisma i spis treści; nie jest wymagana treść rozdziału w monografii czy treść artykułu – nie należy jej skanować,
  • w przypadku oświadczeń współautorów o wkładzie autorskim – możliwe są dwie formy oświadczenia – indywidualne lub zbiorowe;
  • w przypadku referatów z konferencji nie jest wymagane przedstawienie treści referatu, ale jest konieczne przedstawienie kopii programu konferencji naukowej lub materiału konferencyjnego, zawierającego imiona i nazwiska prelegentów oraz nazwy  reprezentowanych  przez nich podmiotów; z materiałów tych ma jednoznacznie wynikać, że student jest jedynym autorem referatu  (100% autorstwa) i samodzielnie  wygłosił referat,

(** Do wniosku obowiązkowo dołączane jest również oświadczenie studenta (osobny plik PDF – skan) potwierdzające, że informacje zawarte we wniosku są zgodne ze stanem faktycznym oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie jego danych osobowych.

Dziekanat :

- w zakładce stypendia – nowe podania – odszukuje wniosek swojego studenta, pobiera niezbędne dokumenty;

- sprawdza czy wniosek wypełniony jest poprawnie oraz czy zostały dołączone wszystkie załączniki wymienione we wniosku;

- weryfikuje wniosek pod względem formalnym, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem ministra zdrowia i przekazuje do zaopiniowania przez Dziekana.

Po akceptacji przez Dziekana Wydziału, pracownik dziekanatu zmienia status wniosku w zakładce stypendia  na „rozpatrzony pozytywnie”.

Wszystkie wnioski pozytywnie zaopiniowane przez Dziekana przekazujecie Państwo do naszego Biura do 21 października mailem  spakowane za pomocą ZIP.

W przypadku problemów związanych ze składaniem i odbiorem wniosków w WU/Bazus zapraszamy do kontaktu z Panią Agnieszką Kierzkowską:

agnieszka.kierzkowska@wum.edu.pl

Tel 22-5720567