I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Studentów Technik Dentystycznych

Konferencja odbyła się w dniach 18 i 19 kwietnia w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przewodniczącym komitetu naukowego był prof. dr hab. inż. Leszek Klimek z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a V-ce przewodniczącym dr hab. n. med. Leopold Wagner (WUM). Członkami komitetu byli przedstawiciele pozostałych Uczelni uczestniczących w Konferencji. Pierwszego dnia reprezentanci 7 ośrodków akademickich (Uniwersytety Medyczne w Białymstoku, Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Warszawy oraz Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa z Wałbrzycha) wygłosili 25 referatów z zakresu nowoczesnych rozwiązań w Technice dentystycznej. Wśród prelegentów były 3 studentki z kierunku Techniki dentystyczne WUM – Katarzyna Ambroziak, Agata Drągowska i Julia Wiśniewska. Wszystkie wystąpienia naszych studentów otrzymały wyróżnienia. Drugiego dnia odbyły się szkolenia praktyczne dla studentów obejmujące cyfrowe projektowanie protez osiadających, system Vita Vionic, ceramikę zawierającą tlenek cyrkonu oraz materiały formowane termiczne wykorzystywane przy wykonywaniu ochraniaczy sportowych. Dodatkowo zaprezentowano nowo otwarty na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi kierunek Techniki dentystyczne II stopnia -studia magisterskie.

Fot.1. Reprezentanci WUM od prawej dr hab. Leopold Wagner, studenci: Agata Drągowska, Katarzyna Ambroziak i Julia Wiśniewska, dr n. o zdr. Waldemar Ćwirzeń i mgr. Maciej Pięciński.
Fot. 2. Przewodniczący i V-ce przewodniczący Komitetu naukowego Konferencji
Fot. 3, 4 i 5 – nasi studenci podczas wystąpień