Wizyta prof. Daniela Tocoliniego w Zakładzie Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej WLS

W dniu 14 listopada mieliśmy przyjemność gościć prof. Daniela Tocoliniego z Universytetu Positivo w Kurytybie (Brazylia). Prof. Daniel Tocolini jest specjalistą ortodoncji, ortopedii szczękowej i ortodoncji i pedodoncji.

Obecnie pełni funkcję Dyrektora oraz Koordynatora Specjalizacji z zakresu Ortodoncji i Ortopedii Szczękowo-Twarzowej. W 2011 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Positivo, gdzie rozwinął trzy patenty: system samoligaturujący, metodę kontroli torku oraz nowy design zamków ortodontycznych. Oprócz pracy na Uniwersytecie Positivo jako adiunkt ortodoncji, jest również międzynarodowym wykładowcą.

Przez ponad 20 lat swojej kariery zawodowej dr Daniel Tocolini prowadzi obszerne badania w dziedzinie systemów samoligaturujących, design-u zamków oraz stosowania biomechniki niskich sił.