Wyniki konkursu „Stern Weber Polska studentom stomatologii”

W środę 11 maja zostali ogłoszeni laureaci konkursu “Stern Weber Polska studentom stomatologii” - organizowanego we współpracy z Wydziałem Lekarsko-Stomatologicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W restauracji Enoteka Warszawska zgromadzili się wszyscy uczestnicy konkursu, gdzie w miłej atmosferze przyznano nagrody oraz wyróżnienia.

Zadaniem studentów było przygotowanie projektu, poruszającego tematykę funkcjonowania gabinetów stomatologicznych w czasach pandemii COVID-19. Uczestnicy wykonywali swoje prace konkursowe w okresie od grudnia do kwietnia 2022 roku. Projekty mogły zostać wykonane w dowolnej formie - począwszy od prezentacji, kończąc na esejach czy materiałach filmowych.

Komisja konkursowa obradowała w następującym składzie:

Prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk (Dziekan Wydziału)

Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mielczarek (Prodziekan ds. Kształcenia)

Mgr Iwona Jakubowska (Kierownik Dziekanatu)

Krzysztof Błażejczyk (Prezes Zarządu Stern Weber Polska)

Cezary Zbierzchowski (Dyrektor ds. rozwoju Stern Weber Polska)

Pomimo, iż była to pierwsza edycja konkursu - poziom przygotowanych prac został oceniony bardzo wysoko! Komisja konkursowa zwracała uwagę na innowacyjność podejścia do tematu, zgodność merytoryczną oraz jak najszersze spojrzenie na temat w przygotowanych projektach konkursowych.

Komisja konkursowa po długich obradach wyłoniła zwycięskie projekty:

I miejsce: Anna Ciesielska, Kamila Wacek, Urszula Sumińska

II miejsce: Anna Pudło, Sylwia Plona

III miejsce: Weronika Maciuk, Monika Szerszeń, Aleksandra Sołtyk

Tytuł zwycięskiej pracy to “Ochrona zdrowia personelu i pacjenta w gabinecie stomatologicznym w czasie pandemii COVID-19" - projekt został przygotowany w formie prezentacji. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na wzbogacenie pracy o wyniki ankiety, z których zostały wyciągnięte konkretne wnioski. Prezentacja przybrała kształt kompletnego poradnika, dedykowanego gabinetom stomatologicznym.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na uroczystą kolację w Restauracji Enoteka Warszawska, gdzie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek o tematyce stomatologicznej - zdobywcy trzech pierwszych miejsc mają również zagwarantowane stypendia finansowe ufundowane przez Stern Weber Polska.

Konkurs “Stern Weber Polska studentom stomatologii” to nie ostatnia inicjatywa – w planach jest kolejna edycja konkursu oraz wspólna organizacja dodatkowych aktywności dla studentów Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego.