konkurs studencki: Anatomic and chromatic restoration of natural tooth following five dimensions of color. Jules Allemand Trophy 2017/2018

Inauguracyjnym wykładem 22 stycznia 2018 rozpoczęła się czternasta już edycja międzynarodowego konkursu studenckiego „Anatomic and chromatic restoration of natural tooth following five dimensions of color. Jules Allemand Trophy 2017/2018” dla studentów piątego roku stomatologii. Rywalizacja polega na wykonaniu rekonstrukcji materiałem złożonym w zębach przednich i bocznych anatomiczną techniką warstwową według zasad doktora Lorenzo Vaniniego. Konkurs jest co roku organizowany przez firmę Micerium (Włochy) i jej przedstawicieli (m. in. Micerdent, Polska) przy współpracy z kilkudziesięcioma uniwersytetami medycznymi z 20 państw europejskich. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym opiekę nad uczelnianym etapem konkursu sprawuje  Zakład Stomatologii Zachowawczej pod przewodnictwem lek. dent. Karoliny Obronieckiej. Przez lata spośród studentów z wymienionego Zakładu wielokrotnie reprezentanci WUM zwyciężali w etapie ogólnopolskim konkursu, a czterokrotnie zwyciężyli w międzynarodowym finale. Nagrodą główną jest trzymiesięczny staż w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej  i Endodoncji Università degli studi G.D’Annunzio Chieti Pescara pod opieką Profesora Camillo D’Arcangelo. Trzymamy kciuki za tegorocznych uczestników!

1Regolamento JAT 2017-2018

2Regolamento JAT 2017-2018